Warszawa Kraków Rumia Gdańsk Bytów Elbląg Kwidzyn Złocieniec Szczecin Poznań Łódź Wrocław Jelenia Góra Zamość Dąbrowa Górnicza Chrzanów Limanowa Sopot Zielona Góra Jastrzębie-Zdrój Rzeszów CPBzM

O Akcji

25 lokaizacji - 1 cel: pokazać Wam czym jest bieg na orientację! Zobacz, jak to robimy! 

Jak biegać na orientację?

Nie jest to trudne, a sprawia mnóstwo frajdy! Zobacz nasz mini-przewodnik po BnO. 

Co dalej?

Zobacz jakie masz możliwości, jak już złapiesz bakcyla biegu na orientację! 

Aktualności

Za miesiąc cała Polska pobiegnie z mapą!

Już od dziewięciu lat tysiące adeptów ma szansę zapoznać się z biegiem na orientację dzięki akcji Cała Polska biega z mapą. W tym roku odbędzie się ono w dniach 15-20 maja. Potwierdzono już 25 lokalizacji.

 

"Cała Polska biega z mapą" jest jednym z wydarzeń organizowanych podczas Światowego Dnia Orienteeringu (World Orienteering Day). W jego ramach  w miejscowościach całego kraju można spróbować swoich sił na przyjaznych początkującym trasach biegu na orientację. Na uczestników czekają profesjonalne mapy, fachowa obsługa, która nauczy podstaw, a także świetne miejsca do biegania. Przed dwunastoma miesiącami odbywała się w trzydziestu lokalizacjach. W tym momencie na mapie zarejestrowanych wydarzeń w 2019 roku jest już dwadzieścia sześć lokalizacji. 

 

Stałym partnerem akcji "Cała Polska biega z mapą" jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Na podstawie decyzji Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pana Jana Widery z dnia 12 marca 2019 roku Polski Związek Orientacji Sportowej znalazł się w gronie podmiotów, które otrzymają środki finansowe na zadania z zakresu upowszechniania sportu w społeczeństwie - realizowane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku - w ramach programu „Sport dla Wszystkich”, finansowanego ze środków pochodzących z budżetu państwa.

Organizatorzy i Partnerzy

 
 
 

Facebook CPBzM

Facebook zielonysport.pl

Facebook WOD